Kedves barátaink, egy nagyon szép cikk jelent meg a Vasárnapban egyik tagunkról és családjáról. Článok o jednej našej členke v časopise Vasárnap v maďarčine.

Egy gyönyörű cikk jelent meg a Nefelejcsházról, a Vasárnapban, 2018.6.5.
Článok o Dome Nezábudka v maďarčine v časopise Vasárnap, publ. v júni 2018.

senec-nezabudka

Návšteva delegácie z Gruzínska

7.10.2016 nás navštívili 6 zástupcovia Mestského úradu Senec s delegáciou Ministerstva sociálnych vecí Gruzínska. Slovensko navštívili v rámci programu CETIR, kde počas týždenného študijného programu zbierali slovenské legislatívne a praktické skúsenosti v sociálnych službách a politike zamestnanosti. Predstavili sme chod nášho zariadenia, predviedli vzorovú pracovnú terapiu a muzikoterapiu s klientmi.

senec-nezabudka

Veľké Stretnutie

Dňa 6.10.2014 sa v Dome Nezábudka uskutočnilo veľké stretnutie členov Nezábudky s priateľmi, členmi Združenia na pomoc mentálne postihnutých (ZPMP) z Galanty a s ďalšími priateľmi z Marcelovej. O zábavu sa postaralo úžasné tanečné divadlo Kuttyomfitty, ktoré sa nesmierne páčilo všetkým prítomným, hlavne, keď sa tanečná rozprávka končila svadobnou tancovačkou. Naše pozvanie prijali aj členovia kuratória n.f. Carissimi, pani Edit Bauer a Erika Tóth. Po dobrom obede a sa pokračovalo súťažami na dvore boccia, kolky, nosenie loptičiek cez prekážky , hod na cieľ atď. Spievalo sa, kreslilo, rozprávalo aj tancovalo.. a HLAVNE sa všetci RADOVALI. Nefalšovaná radosť zo stretnutia a aktivít na tvárach nás napĺňa maximálnou spokojnosťou.